© De Villia, SK

Starostlivosť o mačku

Škrabadlá, mačací strom a hračky pre mačky

Nezastupiteľné miesto v byte chovateľa mačiek má škrabadlo, na ktorom si mačka brúsi svoje pazúriky a udržuje ich v dobrom zdravotnom stave. Z veľkého množstva dostupných škrabadiel sú obľúbené rôzne škrabacie stojany, škrabacie predložky, labky či závesné škrabadlá pre mačky vyrobené zo sisalu a doplnené vodným hyacintom alebo plyšom.

Mačací strom - ideálne škrabadlo pre mačky

Ideálnym riešením tejto mačacej potreby je však škrabadlo pre mačku vo forme mačacieho stromu, ktorý slúži okrem brúsenia pazúrikov aj na preliezanie, zábavu a oddychovanie mačky. Na mačací strom môžu mačky vyliezať, preliezať z jedného poschodia na druhé, šplhať sa po jeho konároch, skrývať sa v tuneloch alebo oddychovať na sedákoch.

Vyvýšené sedáky a ležadlá mačacieho stromu sú pre mačky ideálne, pretože mačky inštinktívne vyhľadávajú vyvýšené miesta, ktoré im dokážu poskytnúť bezpečný úkryt a dobrý výhľad.

Škrabacie a šplhacie mačacie stromy sú výbornou súčasťou výbavy pre bytové mačky, pretože slúžia nielen ako škrabadlo a zaujímavá hračka, ale prinášajú mačke aj nové stimuly, nútia pohodlnejšie mačky k aktivite, čím priaznivo pôsobia na zdravotný aj psychický stav mačky.

Hračky pre mačky

K priaznivému vývoju mačky prispieva aj hra, ktorej neoddeliteľnou súčasťou sú jednoduché a ľahko dostupné hračky pre mačky.

Mačky majú rady rôzne hračky, obľúbené sú napríklad myši zo sisalu, kožušinové myši, myši s chvostíkmi z farebného peria, zvuk vydávajúce myši, myši na gumičke a paličke, gumené a penové loptičky rôznej veľkosti, plyšové guľôčky alebo iné penové hračky. Často sú však výborným zdrojom podnetov na hranie napr. aj obyčajné šnúrky od topánok, špagát, papierová škatuľa či šuštiace vrecúško.

Hračky s Catnip látkou

Jedným zo spôsobov, ako upriamiť pozornosť mačky na konkrétnu hračku alebo aktivitu je použitie mačacej hračky naplnenej Kocúrnikom obyčajným (Catnip), pre mačky príjemnou a neškodnou aromatickou bylinkou, ktorá ich priláka k hračke alebo hre a vyvoláva v nich príjemné pocity. V chovateľských potrebách je možné kúpiť aj sprej s Catnip látkou a aplikovať ho na miestach, kam chceme prilákať našu mačku.

O nás Mačacie stromy Starostlivosť o mačku Zdravie a hygiena mačky Galéria Referencie Linky Kontakt
Site by: Relytech - tvorba web stránok